Karapürçek E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Sakarya Karapürçek E-İmar uygulaması ile Karapürçek Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Karapürçek ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Karapürçek E-İmar Durumu Sorgulama

Karapürçek E-İmar Sorgulama

Karapürçek E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Karapürçek E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Karapürçek Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Karapürçek Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Sakarya ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Sakarya ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Karapürçek E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Karapürçek ilçesindeki Ahmediye, Ahmetler, Cumhuriyet, Çeşmebaşı, Hocaköy, İnönü, Kanlıçay, Kızılbayır, Küçükkarapürçek, Mecidiye, Mesudiye, Meşepınarı, Yazılıgürgen, Yüksel mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Karapürçek e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Karapürçek Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Karapürçek Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Karapürçek Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Karapürçek Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın