Sakarya E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Sakarya E-İmar uygulaması ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Sakarya şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Sakarya E-İmar Durumu Sorgulama

Sakarya E-İmar Sorgulama

Sakarya E-İmar sorgulama uygulamasında ilçe, mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Aşağıdaki listeden ilgili Sakarya ilçesini seçerek sorgulama sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Sakarya İlçesi
Adapazarı E-İmar Uygulaması
Akyazı E-İmar Uygulaması
Arifiye E-İmar Uygulaması
Erenler E-İmar Uygulaması
Ferizli E-İmar Uygulaması
Geyve E-İmar Uygulaması
Hendek E-İmar Uygulaması
Karapürçek E-İmar Uygulaması
Karasu E-İmar Uygulaması
Kaynarca E-İmar Uygulaması
Kocaali E-İmar Uygulaması
Pamukova E-İmar Uygulaması
Sapanca E-İmar Uygulaması
Serdivan E-İmar Uygulaması
Söğütlü E-İmar Uygulaması
Taraklı E-İmar Uygulaması

Sakarya şehrindeki gayrimenkule ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Sakarya E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Sakarya Büyükşehir Belediyesine bağlı Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler, Ferizli, Geyve, Hendek, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Pamukova, Sapanca, Serdivan, Söğütlü, Taraklı belediyelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. 1/1000 ölçekli imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Sakarya Büyükşehir Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Sakarya Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın