Samsun E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Samsun E-İmar uygulaması ile Samsun Büyükşehir Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Samsun şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Samsun E-İmar Durumu Sorgulama

Samsun E-İmar Sorgulama

Samsun E-İmar sorgulama uygulamasında ilçe, mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Aşağıdaki listeden ilgili Samsun ilçesini seçerek sorgulama sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Samsun İlçesi
Alaçam E-İmar Uygulaması
Asarcık E-İmar Uygulaması
Atakum E-İmar Uygulaması
Ayvacık E-İmar Uygulaması
Bafra E-İmar Uygulaması
Canik E-İmar Uygulaması
Çarşamba E-İmar Uygulaması
Havza E-İmar Uygulaması
İlkadım E-İmar Uygulaması
Kavak E-İmar Uygulaması
Ladik E-İmar Uygulaması
Ondokuzmayıs E-İmar Uygulaması
Salıpazarı E-İmar Uygulaması
Tekkeköy E-İmar Uygulaması
Terme E-İmar Uygulaması
Vezirköprü E-İmar Uygulaması
Yakakent E-İmar Uygulaması

Samsun şehrindeki gayrimenkule ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Samsun E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlı Alaçam, Asarcık, Atakum, Ayvacık, Bafra, Canik, Çarşamba, Havza, İlkadım, Kavak, Ladik, Ondokuzmayıs, Salıpazarı, Tekkeköy, Terme, Vezirköprü, Yakakent belediyelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. 1/1000 ölçekli imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Samsun Büyükşehir Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Samsun Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın