Şırnak E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Şırnak E-İmar uygulaması ile Şırnak Belediyesi merkez imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Şırnak şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Şırnak E-İmar Durumu Sorgulama

Şırnak E-İmar Sorgulama

Şırnak E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Şırnak Merkez E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Şırnak Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Şırnak Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Şırnak merkez dışındaki diğer ilçeler için e-İmar durumu sorgulamak isterseniz Şırnak ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Şırnak E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Şırnak merkeze bağlı Aşağı, Atatürk, Aydınlar, Aydınlıkevler, Bahçelievler, Boğaz, Cumhuriyet, Çadırlı, Çavuşhan, Dicle, Gazi Paşa, Gündoğdu, Hatipler, İsmet Paşa, Nasırhan, Şafak, Şehrinuh, Vakıfkent, Yayla, Yeni, Yeşilyurt mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Şırnak e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Şırnak Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Şırnak Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Şırnak Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Şırnak Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın