Kars ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Kars Belediyesi E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Kars il sınırı içerisinde bulunan ve her türlü yapı izni, denetimi Kars belediyesi veya bağlı ilçe belediyelerinin tasarrufunda olan arsa, tarla ve arazilerin imara açık olup olmadığı, imara açıksa ne şekilde değerlendirilebileceğini gösteren imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Kars Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Kars E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Kars ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Kars ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Kars İmar Durumu, Planında Neler Görünür? Kars merkez belediye veya  Akyaka, Arpaçay, Digor, Kağızman, Sarıkamış, Selim, Susuz belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Kars ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Kars belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Kars SORGULA SORGULA
Akyaka SORGULA SORGULA
Arpaçay SORGULA SORGULA
Digor SORGULA SORGULA
Kağızman SORGULA SORGULA
Sarıkamış SORGULA SORGULA
Selim SORGULA SORGULA
Susuz SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Kars ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Kars ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Akyaka Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla