Kayseri BŞB Emlak Vergisi Ödeme

Kayseri Belediyeleri Emlak Vergisi sorgulama ve online borç ödeme işlemlerinizi kredi kartı veya internet bankacılığı ile ödeyebilirsiniz. Bunun yanında adınıza ait bütün borçlarınızı da (Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV) vb.) görüntüleyebilirsiniz.

Kayseri il sınırları içinde olan bütün gayrimenkullerinize ait vergi tutarlarınızı ve gecikmede bulunan borçlarınızı öğrenebilir ve Kayseri Belediyelerine ait Online İşlemler bölümünden ödeme yapabilirsiniz.

Kayseri Emlak Vergisi Ödeme Dönemleri

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri Akkışla‎, Bünyan‎, Develi, Felahiye, Hacılar‎, Kocasinan, Melikgazi, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Talas‎, Tomarza, Yahyalı‎, Yeşilhisar, Özvatan, İncesu Belediyeleri Emlak vergisi her yıl 2 eşit taksitte ödenir. Kayseri geneli emlak vergisi son ödeme tarihleri şu şekildedir:

Kayseri Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mart 202431 Mart 2024
2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202430 Kasım 2024

Önemli Uyarı

Emlak vergisi borcunu son ödeme tarihinde ödemezseniz gecikmeye giren her bir ay için %2 Gecikme Faizi eklenir.

Kayseri Belediyeleri Emlak Vergisi Borç Sorgulama ve Ödeme

Kayseri Büyükşehir Belediyesi sınırları ( Akkışla‎, Bünyan‎, Develi, Felahiye, Hacılar‎, Kocasinan, Melikgazi, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Talas‎, Tomarza, Yahyalı‎, Yeşilhisar, Özvatan, İncesu) içerisindeki mülk sahipleri her yıl 2 taksit olarak Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisini ilçe belediyeleri veznelerine veya internet üzerinden Kayseri Belediyeleri online işlemler menüsü üzerinden ödemek zorundadır. İnternet üzerinden online olarak 2 Şekilde Kayseri Belediyeleri Emlak Vergisi borcu sorgulayabilir ve ödeyebilirsiniz.

Kayseri Belediyeleri Online İşlemler Menüsü

Kayseri Belediyeleri Online Hizmetler sayfasında T.C. Kimlik numaranız veya İlgili Kayseri Belediyesindeki sicil numaranız ile üyelik oluşturarak giriş yapmanız gerekiyor.

Kimlik doğrulama işlemi ardından vergi borçlarınızı görebilir, belediyenin anlaşması varsa kredi kartı veya banka kartı ile ödemenizi online olarak yapabilirsiniz. Kayseri Belediyeleri Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.

İlgili sayfada Kayseri Belediyeleri emlak vergisi sorgulama, rayiç bedel sorgulama ve e-imar durumu sorgulama içeriklerine de ulaşabilirsiniz.

Kayseri Belediyesi E-Devlet Sayfası Vergi İşlemleri

Kayseri Belediyeleri Emlak Vergisi işlemleri için E-Devlet entegrasyonu ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/kayseri-belediyeleri linkine tıklayarak istediğiniz Kayseri Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kayseri Belediyesi Vergi Muafiyeti

Kayseri Büyükşehir Belediyesi sınırlarındaki eviniz brüt olarak 200 metrekareyi geçmiyorsa ve tek bir tane eviniz varsa emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. İşsizlik durumunuzu veya gelirinizin olmadığını belgelediğinizde de emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. Bunların yanında sadece emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı olanlar da emlak vergisi ödemezler.

İlgili Kayseri Belediyelerine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması gerekiyor. Daha önce ödememeniz gereken emlak vergileri ödediyseniz dilekçe sonrasında geriye dönük vergi iadesi talebinde de bulunabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın