Kırklareli ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Kırklareli Belediyesi E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Kırklareli il sınırı içerisinde bulunan ve her türlü yapı izni, denetimi Kırklareli belediyesi veya bağlı ilçe belediyelerinin tasarrufunda olan arsa, tarla ve arazilerin imara açık olup olmadığı, imara açıksa ne şekilde değerlendirilebileceğini gösteren imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Kırklareli İmar Durumu, Planında Neler Görünür? Kırklareli merkez belediye veya  Babaeski, Demirköy, Kofçaz, Lüleburgaz, Pehlivanköy, Pınarhisar, Vize belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ayrıca Kırklareli Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Kırklareli E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Kırklareli ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Kırklareli ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Kırklareli ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Kırklareli belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Kırklareli SORGULA SORGULA
Babaeski SORGULA SORGULA
Demirköy SORGULA SORGULA
Kofçaz SORGULA SORGULA
Lüleburgaz SORGULA SORGULA
Pehlivanköy SORGULA SORGULA
Pınarhisar SORGULA SORGULA
Vize SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Kırklareli ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Kırklareli ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Demirköy Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla