Kırşehir ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Kırşehir Belediyesi E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Kırşehir il sınırı içerisinde bulunan ve her türlü yapı izni, denetimi Kırşehir belediyesi veya bağlı ilçe belediyelerinin tasarrufunda olan arsa, tarla ve arazilerin imara açık olup olmadığı, imara açıksa ne şekilde değerlendirilebileceğini gösteren imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Kırşehir İmar Durumu, Planında Neler Görünür? Kırşehir merkez belediye veya  Akçakent, Akpınar, Boztepe, Çiçekdağı, Kaman, Mucur belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ayrıca Kırşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Kırşehir E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Kırşehir ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Kırşehir ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Kırşehir ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Kırşehir belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Kırşehir SORGULA SORGULA
Akçakent SORGULA SORGULA
Akpınar SORGULA SORGULA
Boztepe SORGULA SORGULA
Çiçekdağı SORGULA SORGULA
Kaman SORGULA SORGULA
Mucur SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Kırşehir ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Kırşehir ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Akçakent Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla