Kırşehir otobüs ulaşımı fiyat listesi ve yol rayiç bedel listesi ile Kırşehir ilinden başka bir şehre görevlendirme ile gidildiğinde yol masrafının kurum tarafından geri ödenmesi veya yolluk, yol harcırahı gibi ödeneklerin hesaplaması sağlanabilmektedir.

  Kırşehir ilinden başka bir şehre yolculuk esnasında veya Kırşehir otogar aktarmalı olarak Akçakent, Akpınar, Boztepe, Çiçekdağı, Kaman, Mucur ilçelerine ulaşım sağlanması gerektiğinde güncel Kırşehir Otobüs Bileti Rayiç Bedellerini öğrenmek gerekmektedir. Otogar ulaşım rayiç bedelleri ve hat tarifeleri sürekli olarak değişiklik göstermektedir.

  Yol Rayiç Bedeli Sorgulama

  Otogar yol rayiç bedelleri ve otobüs bileti fiyatları her şehirde ve her ilçede farklılık gösterebilmektedir. Otobüs Bilet ücretleri Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin 38. maddesi gereğince firmalar tarafından serbest bir şekilde belirlenebildiği için Kırşehir ili ile diğer illerdeki rayiç bedeller farklılık gösterebilir.

  Yolculuğa çıkmadan önce ilgili kurumdan hangi ulaşım araçlarının tercih edilmesi gerektiği konusunda bilgi edinilmesi gerekmektedir. Örneğin bazı kurumlar uçak biletini karşılarken bazı kurumlar sadece otobüs rayiç bedeline göre geri ödeme yapmaktadır. Otobüs, tren, uçak, vapur, dolmuş gibi ulaşım araçları kullanıldığında biletlerin kuruma ibraz edilmesi gerekmektedir.

  2024 Kırşehir Otobüs Yol Rayiç Bedel Tarifesi

  Kırşehir güncel otobüs rayiç bedellerine Kırşehir Belediyesi’nin duyurular kısmında bulunan güncel yol rayiç bedelleri ilanından ulaşılabilmektedir. Güncel Kırşehir otobüs bileti rayiç bedellerini öğrenmek için tıklayın. Karşılaşacağınız tabloda Kırşehir illine komşu ilçeleri ve Kırşehir Otogarı ile aralarındaki mesafeleri kilometre olarak görebileceksiniz.

  Bilet Kaybolursa Yol Rayici Nasıl Ödenir?

  Yolculuk esnasında kullanılacak taşıt (otobüs, tren vs.) için ödenen ücretler ilgili biletlerin ibraz edilmesi durumunda görevliye geri ödenecektir. Biletlerin kayıp, zayi olması durumunda mutat tutarlar üzerinden ödeme yapılabilir.

  Yol masraflarının ve harcırahların detaylı bir şekilde hesaplanması Harcırah Kanunu’nun Kısım III, Bölüm 1 kısmında detaylıca belirlenmiştir.

  Paylaş.