Trabzon E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Trabzon E-İmar uygulaması ile Trabzon Büyükşehir Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Trabzon şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Trabzon E-İmar Durumu Sorgulama

Trabzon E-İmar Sorgulama

Trabzon E-İmar sorgulama uygulamasında ilçe, mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Aşağıdaki listeden ilgili Trabzon ilçesini seçerek sorgulama sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Trabzon İlçesi
Akçaabat E-İmar Uygulaması
Araklı E-İmar Uygulaması
Arsin E-İmar Uygulaması
Beşikdüzü E-İmar Uygulaması
Çarşıbaşı E-İmar Uygulaması
Çaykara E-İmar Uygulaması
Dernekpazarı E-İmar Uygulaması
Düzköy E-İmar Uygulaması
Hayrat E-İmar Uygulaması
Köprübaşı E-İmar Uygulaması
Maçka E-İmar Uygulaması
Of E-İmar Uygulaması
Sürmene E-İmar Uygulaması
Şalpazarı E-İmar Uygulaması
Tonya E-İmar Uygulaması
Vakfıkebir E-İmar Uygulaması
Yomra E-İmar Uygulaması

Trabzon şehrindeki gayrimenkule ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Trabzon E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Trabzon Büyükşehir Belediyesine bağlı Akçaabat, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Sürmene, Şalpazarı, Tonya, Vakfıkebir, Yomra belediyelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. 1/1000 ölçekli imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Trabzon Büyükşehir Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Trabzon Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın