Kırşehir E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Kırşehir E-İmar uygulaması ile Kırşehir Belediyesi merkez imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Kırşehir şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Kırşehir E-İmar Durumu Sorgulama

Kırşehir E-İmar Sorgulama

Kırşehir E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Kırşehir Merkez E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Kırşehir Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Kırşehir Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Kırşehir merkez dışındaki diğer ilçeler için e-İmar durumu sorgulamak isterseniz Kırşehir ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kırşehir E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Kırşehir merkeze bağlı Ahievran, Aşıkpaşa, Bağbaşı, Bahçelievler, Çukurçayır, Gölhisar, Güldiken, Helvacılar, Karşıyaka, Kayabaşı, Kervansaray, Kındam, Kışlapınar, Kızılca, Kuşdilli, Medrese, Nasuhdede, Örcün, Saraylar, Yeni, Yenice mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Kırşehir e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Kırşehir Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Kırşehir Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Kırşehir Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Kırşehir Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın