Konya Büyükşehir Belediye ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Konya E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Konya belediyesi denetiminde bulunan alanlardaki arsa ve arazilerin veya Konya ilçeleri olan ; Ahırlı, Akören, Akşehir, Altınekin, Beyşehir, Bozkır, Cihanbeyli, Çeltik, Çumra, Derbent, Derebucak, Doğanhisar, Emirgazi, Ereğli, Güneysınır, Hadim, Halkapınar, Hüyük, Ilgın, Kadınhanı, Karapınar, Karatay, Kulu, Meram, Sarayönü, Selçuklu, Seydişehir, Taşkent, Tuzlukçu, Yalıhüyük, Yunak belediyeleri sorumluluğundaki arsanızın imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleme ve imar durumu sorgulama işlemi için Konya ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Ayrıca Konya Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Konya E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Konya ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Konya ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Konya ili ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan belediyeler varsa aşağıdaki linklere tıkladığınızda belediyenin resmi web sitesine yönleneceksiniz.  Konya belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçmeye başladığını varsayarsak imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Konya SORGULA SORGULA
Ahırlı SORGULA SORGULA
Akören SORGULA SORGULA
Akşehir SORGULA SORGULA
Altınekin SORGULA SORGULA
Beyşehir SORGULA SORGULA
Bozkır SORGULA SORGULA
Cihanbeyli SORGULA SORGULA
Çeltik SORGULA SORGULA
Çumra SORGULA SORGULA
Derbent SORGULA SORGULA
Derebucak SORGULA SORGULA
Doğanhisar SORGULA SORGULA
Emirgazi SORGULA SORGULA
Ereğli SORGULA SORGULA
Güneysınır SORGULA SORGULA
Hadim SORGULA SORGULA
Halkapınar SORGULA SORGULA
Hüyük SORGULA SORGULA
Ilgın SORGULA SORGULA
Kadınhanı SORGULA SORGULA
Karapınar SORGULA SORGULA
Karatay SORGULA SORGULA
Kulu SORGULA SORGULA
Meram SORGULA SORGULA
Sarayönü SORGULA SORGULA
Selçuklu SORGULA SORGULA
Seydişehir SORGULA SORGULA
Taşkent SORGULA SORGULA
Tuzlukçu SORGULA SORGULA
Yalıhüyük SORGULA SORGULA
Yunak SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Konya ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Konya ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Hüyük Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

İmar Durumunu sorgulayabileceğiniz Konya sınırları içerisindeki belediyelere ait sayfalar yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir. Konu ile ilgili sorunlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.