Kütahya Merkez Belediye ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Kütahya E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Kütahya belediyesi denetiminde bulunan alanlardaki arsa ve arazilerin veya Kütahya ilçeleri olan ; Altıntaş, Aslanapa, Çavdarhisar, Domaniç, Dumlupınar, Emet, Gediz, Hisarcık, Pazarlar, Simav, Şaphane, Tavşanlı belediyeleri sorumluluğundaki arsanızın imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleme ve imar durumu sorgulama işlemi için Kütahya ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Ayrıca Kütahya Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Kütahya E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Kütahya ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Kütahya ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Kütahya ili ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan belediyeler varsa aşağıdaki linklere tıkladığınızda belediyenin resmi web sitesine yönleneceksiniz.  Kütahya belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçmeye başladığını varsayarsak imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Kütahya SORGULA SORGULA
Altıntaş SORGULA SORGULA
Aslanapa SORGULA SORGULA
Çavdarhisar SORGULA SORGULA
Domaniç SORGULA SORGULA
Dumlupınar SORGULA SORGULA
Emet SORGULA SORGULA
Gediz SORGULA SORGULA
Hisarcık SORGULA SORGULA
Pazarlar SORGULA SORGULA
Simav SORGULA SORGULA
Şaphane SORGULA SORGULA
Tavşanlı SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Kütahya ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Kütahya ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Emet Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

İmar Durumunu sorgulayabileceğiniz Kütahya sınırları içerisindeki belediyelere ait sayfalar yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir. Konu ile ilgili sorunlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.