Mersin ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Mersin Belediyesi E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Mersin il sınırı içerisinde bulunan ve her türlü yapı izni, denetimi Mersin belediyesi veya bağlı ilçe belediyelerinin tasarrufunda olan arsa, tarla ve arazilerin imara açık olup olmadığı, imara açıksa ne şekilde değerlendirilebileceğini gösteren imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Mersin Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Mersin E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Mersin ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Mersin ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Mersin İmar Durumu, Planında Neler Görünür? Mersin merkez belediye veya  Akdeniz, Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar, Mezitli, Mut, Silifke, Tarsus, Toroslar, Yenişehir belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Mersin ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Mersin belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Mersin SORGULA SORGULA
Akdeniz SORGULA SORGULA
Anamur SORGULA SORGULA
‎Aydıncık SORGULA SORGULA
Bozyazı SORGULA SORGULA
Çamlıyayla SORGULA SORGULA
Erdemli SORGULA SORGULA
Gülnar SORGULA SORGULA
Mezitli SORGULA SORGULA
Mut SORGULA SORGULA
Silifke SORGULA SORGULA
Tarsus SORGULA SORGULA
Toroslar SORGULA SORGULA
Yenişehir SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Mersin ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Mersin ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Toroslar Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla