Osmaniye Merkez ve İlçe Belediye Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Osmaniye Belediyesi E-imar Sistemi ile  imar Planı ve imar durumu görüntüleme Osmaniye merkez belediyesine ait yerleşim alanları (imarlı, imarsız arsalar) veya Osmaniye ilçeleri olan ; Bahçe, Düziçi, Hasanbeyli, Kadirli, Sumbas, Toprakkale belediyeleri sorumluluğundaki arsanızın imar durumunu online olarak harita üzerinde görüntüleme ve sorgulama işlemi için belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Ayrıca Osmaniye Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Osmaniye E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Osmaniye ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Osmaniye ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Osmaniye ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan il ve ilçe belediyelerin imar sisteminin doğrudan bağlantı linkini aşağıda paylaşacağız.  Pek çok belediyenin artık E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçmeye başladığını varsayarsak imar durumunu görüntüleyebilirsiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Osmaniye Belediyesi SORGULA SORGULA
Bahçe Belediyesi SORGULA SORGULA
Düziçi Belediyesi SORGULA SORGULA
Hasanbeyli Belediyesi SORGULA SORGULA
Kadirli Belediyesi SORGULA SORGULA
Sumbas Belediyesi SORGULA SORGULA
Toprakkale Belediyesi SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani belediye E-İmar sistemini kullanmıyorsa Osmaniye ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Hasanbeyli Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

İmar Durumunu sorgulayabileceğiniz Osmaniye sınırları içerisindeki belediyelere ait sayfalar yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir.