Rize Merkez Belediye ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Rize E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Rize belediyesi denetiminde bulunan alanlardaki arsa ve arazilerin veya Rize ilçeleri olan ; Ardeşen, Çamlıhemşin, Çayeli, Derepazarı, Fındıklı, Güneysu, Hemşin, İkizdere, İyidere, Kalkandere, Pazar belediyeleri sorumluluğundaki arsanızın imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleme ve imar durumu sorgulama işlemi için Rize ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Ayrıca Rize Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Rize E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Rize ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Rize ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Rize ili ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan belediyeler varsa aşağıdaki linklere tıkladığınızda belediyenin resmi web sitesine yönleneceksiniz.  Rize belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçmeye başladığını varsayarsak imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Rize SORGULA SORGULA
Ardeşen SORGULA SORGULA
Çamlıhemşin SORGULA SORGULA
Çayeli SORGULA SORGULA
Derepazarı SORGULA SORGULA
Fındıklı SORGULA SORGULA
Güneysu SORGULA SORGULA
Hemşin SORGULA SORGULA
İkizdere SORGULA SORGULA
İyidere SORGULA SORGULA
Kalkandere SORGULA SORGULA
Pazar SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Rize ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Rize ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Güneysu Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

İmar Durumunu sorgulayabileceğiniz Rize sınırları içerisindeki belediyelere ait sayfalar yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir. Konu ile ilgili sorunlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.