Sakarya Büyükşehir Belediye ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Sakarya E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Sakarya belediyesi denetiminde bulunan alanlardaki arsa ve arazilerin veya Sakarya ilçeleri olan ; Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler, Ferizli, Geyve, Hendek, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Pamukova, Sapanca, Serdivan, Söğütlü, Taraklı belediyeleri sorumluluğundaki arsanızın imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleme ve imar durumu sorgulama işlemi için Sakarya ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Ayrıca Sakarya Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Sakarya E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Sakarya ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Sakarya ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Sakarya ili ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan belediyeler varsa aşağıdaki linklere tıkladığınızda belediyenin resmi web sitesine yönleneceksiniz.  Sakarya belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçmeye başladığını varsayarsak imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Sakarya SORGULA SORGULA
Adapazarı SORGULA SORGULA
Akyazı SORGULA SORGULA
Arifiye SORGULA SORGULA
Erenler SORGULA SORGULA
Ferizli SORGULA SORGULA
Geyve SORGULA SORGULA
Hendek SORGULA SORGULA
Karapürçek SORGULA SORGULA
Karasu SORGULA SORGULA
Kaynarca SORGULA SORGULA
Kocaali SORGULA SORGULA
Pamukova SORGULA SORGULA
Sapanca SORGULA SORGULA
Serdivan SORGULA SORGULA
Söğütlü SORGULA SORGULA
Taraklı SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Sakarya ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Sakarya ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Erenler Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

İmar Durumunu sorgulayabileceğiniz Sakarya sınırları içerisindeki belediyelere ait sayfalar yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir. Konu ile ilgili sorunlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.