Samsun Büyükşehir Belediye ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Samsun E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Samsun belediyesi denetiminde bulunan alanlardaki arsa ve arazilerin veya Samsun ilçeleri olan ; Alaçam, Asarcık, Atakum, Ayvacık, Bafra, Canik, Çarşamba, Havza, İlkadım, Kavak, Ladik, Ondokuzmayıs, Salıpazarı, Tekkeköy, Terme, Vezirköprü, Yakakent belediyeleri sorumluluğundaki arsanızın imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleme ve imar durumu sorgulama işlemi için Samsun ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Ayrıca Samsun Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Samsun E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Samsun ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Samsun ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Samsun ili ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan belediyeler varsa aşağıdaki linklere tıkladığınızda belediyenin resmi web sitesine yönleneceksiniz.  Samsun belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçmeye başladığını varsayarsak imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Samsun SORGULA SORGULA
Alaçam SORGULA SORGULA
Asarcık SORGULA SORGULA
Atakum SORGULA SORGULA
Ayvacık SORGULA SORGULA
Bafra SORGULA SORGULA
Canik SORGULA SORGULA
Çarşamba SORGULA SORGULA
Havza SORGULA SORGULA
İlkadım SORGULA SORGULA
Kavak SORGULA SORGULA
Ladik SORGULA SORGULA
Ondokuzmayıs SORGULA SORGULA
Salıpazarı SORGULA SORGULA
Tekkeköy SORGULA SORGULA
Terme SORGULA SORGULA
Vezirköprü SORGULA SORGULA
Yakakent SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Samsun ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Samsun ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Kavak Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

İmar Durumunu sorgulayabileceğiniz Samsun sınırları içerisindeki belediyelere ait sayfalar yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir. Konu ile ilgili sorunlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.