Aydın E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Aydın E-İmar uygulaması ile Aydın Büyükşehir Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Aydın şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Aydın E-İmar Durumu Sorgulama

Aydın E-İmar Sorgulama

Aydın E-İmar sorgulama uygulamasında ilçe, mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Aşağıdaki listeden ilgili Aydın ilçesini seçerek sorgulama sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Aydın İlçesi
Bozdoğan E-İmar Uygulaması
Buharkent E-İmar Uygulaması
Çine E-İmar Uygulaması
Didim E-İmar Uygulaması
Efeler E-İmar Uygulaması
Germencik E-İmar Uygulaması
İncirliova E-İmar Uygulaması
Karacasu E-İmar Uygulaması
Karpuzlu E-İmar Uygulaması
Koçarlı E-İmar Uygulaması
Köşk E-İmar Uygulaması
Kuşadası E-İmar Uygulaması
Kuyucak E-İmar Uygulaması
Nazilli E-İmar Uygulaması
Söke E-İmar Uygulaması
Sultanhisar E-İmar Uygulaması
Yenipazar E-İmar Uygulaması

Aydın şehrindeki gayrimenkule ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Aydın E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Aydın Büyükşehir Belediyesine bağlı Bozdoğan, Buharkent, Çine, Didim, Efeler, Germencik, İncirliova, Karacasu, Karpuzlu, Koçarlı, Köşk, Kuşadası, Kuyucak, Nazilli, Söke, Sultanhisar, Yenipazar belediyelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. 1/1000 ölçekli imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Aydın Büyükşehir Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Aydın Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın