Şanlıurfa İli ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Şanlıurfa Belediyesi E-imar Sistemi ile  imar Planı ve imar durumu görüntüleme Şanlıurfa merkez belediyesine ait yerleşim alanları (imarlı, imarsız arsalar) veya Şanlıurfa ilçeleri olan ; Akçakale, Birecik, Bozova, Ceylanpınar, Eyyübiye, Halfeti, Haliliye, Harran, Hilvan, Karaköprü, Siverek, Suruç, Viranşehir belediyeleri sorumluluğundaki arsanızın imar durumunu online olarak harita üzerinde görüntüleme ve sorgulama işlemi için belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Ayrıca Şanlıurfa Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Şanlıurfa E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Şanlıurfa ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Şanlıurfa ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Şanlıurfa ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan il ve ilçe belediyelerin imar sisteminin doğrudan bağlantı linkini aşağıda paylaşacağız.  Pek çok belediyenin artık E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçmeye başladığını varsayarsak imar durumunu görüntüleyebilirsiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Şanlıurfa SORGULA SORGULA
Akçakale SORGULA SORGULA
Birecik SORGULA SORGULA
Bozova SORGULA SORGULA
Ceylanpınar SORGULA SORGULA
Eyyübiye SORGULA SORGULA
Halfeti SORGULA SORGULA
Haliliye SORGULA SORGULA
Harran SORGULA SORGULA
Hilvan SORGULA SORGULA
Karaköprü SORGULA SORGULA
Siverek SORGULA SORGULA
Suruç SORGULA SORGULA
Viranşehir SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani belediye E-İmar sistemini kullanmıyorsa Şanlıurfa ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Eyyübiye Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

İmar Durumunu sorgulayabileceğiniz Şanlıurfa sınırları içerisindeki belediyelere ait sayfalar yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla