Trabzon İli ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Trabzon Belediyesi E-imar Sistemi ile  imar Planı ve imar durumu görüntüleme Trabzon merkez belediyesine ait yerleşim alanları (imarlı, imarsız arsalar) veya Trabzon ilçeleri olan ; Akçaabat, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Sürmene, Şalpazarı, Tonya, Vakfıkebir, Yomra, Ortahisar belediyeleri sorumluluğundaki arsanızın imar durumunu online olarak harita üzerinde görüntüleme ve sorgulama işlemi için belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Ayrıca Trabzon Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Trabzon E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Trabzon ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Trabzon ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Trabzon ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan il ve ilçe belediyelerin imar sisteminin doğrudan bağlantı linkini aşağıda paylaşacağız.  Pek çok belediyenin artık E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçmeye başladığını varsayarsak imar durumunu görüntüleyebilirsiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Trabzon SORGULA SORGULA
Akçaabat SORGULA SORGULA
Araklı SORGULA SORGULA
Arsin SORGULA SORGULA
Beşikdüzü(Şarli) SORGULA SORGULA
Çarşıbaşı(İskefiye) SORGULA SORGULA
Çaykara(Kadahor) SORGULA SORGULA
Dernekpazarı SORGULA SORGULA
Düzköy SORGULA SORGULA
Hayrat SORGULA SORGULA
Köprübaşı(Goneşara) SORGULA SORGULA
Maçka SORGULA SORGULA
Of SORGULA SORGULA
Sürmene SORGULA SORGULA
Şalpazarı (Ağasar) SORGULA SORGULA
Tonya SORGULA SORGULA
Vakfıkebir(Fol) SORGULA SORGULA
Yomra SORGULA SORGULA
Ortahisar SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani belediye E-İmar sistemini kullanmıyorsa Trabzon ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Çaykara Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

İmar Durumunu sorgulayabileceğiniz Trabzon sınırları içerisindeki belediyelere ait sayfalar yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla