Van İli ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Van Belediyesi E-imar Sistemi ile  imar Planı ve imar durumu görüntüleme Van merkez belediyesine ait yerleşim alanları (imarlı, imarsız arsalar) veya Van ilçeleri olan ; Bahçesaray, Başkale, Edremit, Erciş, Gevaş, Gürpınar, Muradiye, Saray, Çaldıran, Çatak, Özalp, İpekyolu, Tuşba belediyeleri sorumluluğundaki arsanızın imar durumunu online olarak harita üzerinde görüntüleme ve sorgulama işlemi için belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Van ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan il ve ilçe belediyelerin imar sisteminin doğrudan bağlantı linkini aşağıda paylaşacağız.  Pek çok belediyenin artık E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçmeye başladığını varsayarsak imar durumunu görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Van Belediyesi ve ilçe belediyelerinin ( Bahçesaray, Başkale, Edremit, Erciş, Gevaş, Gürpınar, Muradiye, Saray, Çaldıran, Çatak, Özalp, İpekyolu, Tuşba ) rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Van E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Van ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Van ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

E-İmar Rayiç Bedel
Van SORGULA SORGULA
Bahçesaray SORGULA SORGULA
‎Başkale SORGULA SORGULA
‎Edremit SORGULA SORGULA
Erciş SORGULA SORGULA
Gevaş SORGULA SORGULA
Gürpınar SORGULA SORGULA
Muradiye SORGULA SORGULA
Saray SORGULA SORGULA
Çaldıran SORGULA SORGULA
Çatak SORGULA SORGULA
Özalp SORGULA SORGULA
İpekyolu SORGULA SORGULA
Tuşba SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani belediye E-İmar sistemini kullanmıyorsa Van ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Tuşba Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

İmar Durumunu sorgulayabileceğiniz Van sınırları içerisindeki belediyelere ait sayfalar yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla