Van Merkez ve İlçeler Emlak Vergisi Sorgulama ve Online Ödeme

Van ve İlçelerinde Emlak Vergisi Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri Van merkez belediyesi veya Van ilçeleri Bahçesaray, Başkale, Edremit, Erciş, Gevaş, Gürpınar, Muradiye, Saray, Çaldıran, Çatak, Özalp, İpekyolu, Tuşba Belediyeleri e-belediye sistemlerinin işleyişi, emlak vegisinin sorgulanması ve kredi kartı ile ödenmesi işlemleri hakkında bilgi hazırladık.

Van Merkez ve ilçe Belediyeleri E-Belediye İşlemleri Kapsamında Emlak vergisi, Çevre Temizlik Vergisi, Su faturası vb. sorgulama ve online sistem üzerinden kredi kartı ile ödeme seçeneklerini tek başlıkta toparladık. Van Merkez E-Belediye veya Van ilçe belediyelerinin sınırları içerisinde bulunan bütün taşınmazlarınız ile ilgili (ev, arsa) işlemleri, E-Belediye sistemi kolaylaştırmaktadır.

NOT: Eğer link kısmı boş ise belediyenin E-belediye sistemine sahip olmadığı anlamına gelmektedir.

Emlak Vergisi Tahakkukları belediyeler tarafından 2 taksit şeklinde tahsil edilmektedir. İl Taksit Ödeme tarihleri 1 Mart ile 31 Mayıs arasında, 2. Taksit Ödemeleri ise 1 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında yapılıyor.
Van ve ilçe belediyeleri E-Belediyecilik hakkındaki düşüncelerinizi, Sorularınızı aşağıdaki Yorum bölümünden bizimle paylaşabilir, Van ili ilgili bilgiler konusunda kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın