Van ve İlçelerinde Emlak Vergisi Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri Van merkez belediyesi veya Van ilçeleri Bahçesaray, Başkale, Edremit, Erciş, Gevaş, Gürpınar, Muradiye, Saray, Çaldıran, Çatak, Özalp, İpekyolu, Tuşba Belediyeleri e-belediye sistemlerinin işleyişi, emlak vegisinin sorgulanması ve kredi kartı ile ödenmesi işlemleri hakkında bilgi hazırladık.

    Van Merkez ve ilçe Belediyeleri E-Belediye İşlemleri Kapsamında Emlak vergisi, Çevre Temizlik Vergisi, Su faturası vb. sorgulama ve online sistem üzerinden kredi kartı ile ödeme seçeneklerini tek başlıkta toparladık. Van Merkez E-Belediye veya Van ilçe belediyelerinin sınırları içerisinde bulunan bütün taşınmazlarınız ile ilgili (ev, arsa) işlemleri, E-Belediye sistemi kolaylaştırmaktadır.

    NOT: Eğer link kısmı boş ise belediyenin E-belediye sistemine sahip olmadığı anlamına gelmektedir.

    Emlak Vergisi Tahakkukları belediyeler tarafından 2 taksit şeklinde tahsil edilmektedir. İl Taksit Ödeme tarihleri 1 Mart ile 31 Mayıs arasında, 2. Taksit Ödemeleri ise 1 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında yapılıyor.
    Van ve ilçe belediyeleri E-Belediyecilik hakkındaki düşüncelerinizi, Sorularınızı aşağıdaki Yorum bölümünden bizimle paylaşabilir, Van ili ilgili bilgiler konusunda kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

    Paylaş.