Adalar E-İmar Durumu Sorgulama 2023

İstanbul Adalar E-İmar uygulaması ile Adalar Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Adalar ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Adalar E-İmar Durumu Sorgulama

Adalar E-İmar Sorgulama

Adalar E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Adalar E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Adalar Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Adalar Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer İstanbul ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz İstanbul ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Adalar E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Adalar ilçesindeki Burgazada Mahallesi, Heybeliada Mahallesi, Kınalıada Mahallesi, Maden Mahallesi, Nizam mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Adalar e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Adalar Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Adalar Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Adalar Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Adalar Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın