Adana ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Adana Belediyesi E-imar Durumu/Planı Sorgulama Harita Görüntüleme Adana sınırı dahilinde bulunan yapı izni, denetimi Adana belediyesi veya Adana ilçesi belediyelerinin denetiminde olan arsa, tarla ve arazilerin imar durumunu,imara açıksa ne şekilde kullanılabileceğini gösteren imar durumunu, raporunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Adana Belediyesi İmar Durumu, Planında Neler Bulunur? Adana merkez belediye veya  Aladağ, Ceyhan, Çukurova, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Sarıçam, Seyhan, Tufanbeyli, Yumurtalık, Yüreğir belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ayrıca Adana Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Adana E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Adana ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Adana ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Adana ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Adana belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Adana Büyükşehir Belediyesi SORGULA SORGULA
Aladağ Belediyesi SORGULA SORGULA
Ceyhan Belediyesi SORGULA SORGULA
Çukurova Belediyesi SORGULA SORGULA
Feke Belediyesi SORGULA SORGULA
İmamoğlu Belediyesi SORGULA SORGULA
Karaisalı Belediyesi SORGULA SORGULA
Karataş Belediyesi SORGULA SORGULA
Kozan Belediyesi SORGULA SORGULA
Pozantı‎ Belediyesi SORGULA SORGULA
Saimbeyli Belediyesi SORGULA SORGULA
Sarıçam Belediyesi SORGULA SORGULA
Seyhan Belediyesi SORGULA SORGULA
Tufanbeyli Belediyesi SORGULA SORGULA
Yumurtalık Belediyesi SORGULA SORGULA
Yüreğir Belediyesi SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Adana ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Adana ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla