Nevşehir E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Nevşehir E-İmar uygulaması ile Nevşehir Belediyesi merkez imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Nevşehir şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Nevşehir E-İmar Durumu Sorgulama

Nevşehir E-İmar Sorgulama

Nevşehir E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Nevşehir Merkez E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Nevşehir Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Nevşehir Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Nevşehir merkez dışındaki diğer ilçeler için e-İmar durumu sorgulamak isterseniz Nevşehir ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Nevşehir E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Nevşehir merkeze bağlı 15 Temmuz, 20 Temmuz, 2000 Evler, 350 Evler, Afetevleri, Aşağı, Aydınlı-Orta, Bahçelievler, Baş, Bekdik, Bekirağa, Camicedit, Camikebir, Cevher Dudayev, Cumhuriyet, Emek, Esentepe, Fatih Sultan Mehmet, Güzelyurt, Hacırüştü, Hatipoğlu, Herikli, İbrahimpaşa, İsali-Gaferli-Avcılar, İstiklal, Kapucubaşı, Karasoku, Kasapoğlu, Kıratlıoğlu, M.Akif Ersoy, Orta, Raşitbey, Sultan Aladdin, Sümer, Tekelli, Yeni, Yukarı mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Nevşehir e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Nevşehir Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Nevşehir Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Nevşehir Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Nevşehir Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın