Artvin ve İlçe Belediyeleri Emlak Vergisi Sorgulama, Ödeme

Artvin Merkez veya ilçeleri Emlak Vergisi Borcu Sorgulama, Ödeme İşlemleri Artvin ili içerisinde bulunan taşınmazlarınızın (arsa, konut) Emlak vergisi, Çevre Temizlik Vergisi gibi işlemleri Artvin belediyesi veya Artvin ilçe belediyesinin yetkisi dahilinde bulunmaktadır.

Artvin İli Genelinde İnternetten Yapılabilen İşlemler Artvin merkez belediye veya  Ardanuç, Arhavi, Borçka, Hopa, Murgul, Şavşat, Yusufeli belediyesi e-belediyecilik sistemi kurmuş ise Çevre temizlik vergisi ödemeleri, su fatura borcu sorgulama ve ödemeleri, arsa rayiç/metrekare bedel sorgulamaları gibi pek çok işlemi aşağıdaki bağlantılara tıkladığınızda ilgili E-belediye sayfalarında yapabilirsiniz.

Artvin Merkez veya Artvin ilçe belediyelerinin internet siteleri aracılığı ile Artvin Merkez E-Belediye veya Artvin ilçe belediyelerinin sınırları içerisinde bulunan bütün taşınmazlarınız ile ilgili (ev, arsa) işlemleri sadece T.C. Kimlik numaranızla yapılabiliyor.

Artvin Merkez ve Artvin İlçe Belediyeleri Listesi Aşağıdaki Gibidir : Eğer link kısmı boş ise belediyenin E-belediye sistemine sahip olmadığı anlamına gelmektedir.

Emlak Vergisi Tahakkukları belediyeler tarafından 2 taksit şeklinde tahsil edilmektedir. İlk Taksit Ödeme tarihleri 1 Mart ile 31 Mayıs arasında, 2. Taksit Ödemeleri ise 1 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında yapılıyor.
Artvin ve ilçe belediyeleri E-Belediyecilik hakkındaki düşüncelerinizi, Sorularınızı aşağıdaki Yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla