Artvin ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Artvin Belediyesi E-imar Durumu/Planı Sorgulama Harita Görüntüleme Artvin sınırı dahilinde bulunan yapı izni, denetimi Artvin belediyesi veya Artvin ilçesi belediyelerinin denetiminde olan arsa, tarla ve arazilerin imar durumunu,imara açıksa ne şekilde kullanılabileceğini gösteren imar durumunu, raporunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Artvin Belediyesi İmar Durumu, Planında Neler Bulunur? Artvin merkez belediye veya  Ardanuç, Arhavi, Borçka, Hopa, Murgul, Şavşat, Yusufeli belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ayrıca Artvin Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Artvin E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Artvin ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Artvin ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Artvin ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Artvin belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Artvin SORGULA SORGULA
Ardanuç SORGULA SORGULA
Arhavi SORGULA SORGULA
Borçka SORGULA SORGULA
Hopa SORGULA SORGULA
Murgul SORGULA SORGULA
Şavşat SORGULA SORGULA
Yusufeli SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Artvin ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Artvin ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Ardanuç Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla