Aydıncık Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme

Mersin ‎Aydıncık Belediyesi 2024 Emlak Vergisi sorgulama ve online borç ödeme işlemlerinizi kredi kartı veya internet bankacılığı ile ödeyebilirsiniz. Bunun yanında adınıza ait bütün borçlarınızı da (Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV) vb.) görüntüleyebilirsiniz.

‎Aydıncık Belediyesi kapsamında bulunan bütün gayrimenkullerinize ait vergi tutarlarınızı ve gecikmede bulunan borçlarınızı öğrenebilir ve ‎Aydıncık Belediyesi Online İşlemler bölümünden ödeme yapabilirsiniz.

‎Aydıncık Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme Dönemleri

Mersin ‎Aydıncık Belediyesine bağlı gayrimenkulleriniz için tahakkuk eden vergi borcu her yıl 2 eşit taksitte ödenir. ‎Aydıncık Belediyesi Emlak vergisi son ödeme tarihleri şu şekildedir:

Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mart 202431 Mart 2024
2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202430 Kasım 2024

Önemli Uyarı

Emlak vergisi borcunu son ödeme tarihinde ödemezseniz gecikmeye giren her bir ay için %2 Gecikme Faizi eklenir.

‎Aydıncık Belediyesi Emlak Vergisi Sorgulama ve Ödeme

Mersin ‎Aydıncık Belediyesine ödemeniz gereken vergileri ‎Aydıncık Belediyesindeki ödeme noktalarına veya ‎Aydıncık Online Belediye sistemi (E-Belediye) üzerinden internet bankacılığı, kredi kartı veya banka kartı seçenekleriyle ‎Aydıncık Belediyesine ödeme yapabilirsiniz.

‎Aydıncık Belediyesi Online İşlemler Menüsü

‎Aydıncık Belediyesi Online Hizmetler sayfasında T.C. Kimlik numaranız veya ‎Aydıncık Belediyesindeki sicil numaranız ile üyelik oluşturarak giriş yapmanız gerekiyor.

Kimlik doğrulama işlemi ardından vergi borçlarınızı görebilir, belediyenin anlaşması varsa kredi kartı veya banka kartı ile ödemenizi online olarak yapabilirsiniz.

‎Aydıncık Belediyesi Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.

‎Aydıncık Belediyesi E-Devlet Sayfası Vergi İşlemleri

‎Aydıncık Belediyesi E-Devlet sistemi bağlantısı ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/mersin-belediyeleri linkine tıklayarak ‎Aydıncık Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı, Mobil Uygulama ile Ödeme

‎Aydıncık Belediyesi Emlak Vergisi borcunu ödemek için hesabınız bulunan bankaların internet şubeleri ve mobil uygulamaları üzerinden Vergi Ödemeleri>>Emlak Vergisi seçimi yaparak ödeme yapmayı deneyebilirsiniz. ‎Aydıncık Belediyesinin bankanız ile anlaşması varsa kolaylıkla ödeyebilir, bankanızın kampanyalarına göre emlak vergisi ödemenizi taksitlendirebilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemlerle Emlak vergi borcunuzu ödeyemediyseniz geriye kalan iki seçenek ‎Aydıncık Belediyelerinin ödeme noktalarına uğramak veya ‎Aydıncık tahsilat birimine telefonla ulaşarak banka hesap numarası ile EFT/Havale yoluyla ‎Aydıncık Belediyesi emlak vergisi ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Emlak vergisi gayrimenkulünüzün ‎Aydıncık Belediyesindeki güncel değerine göre hesaplanır. Mersin ilindeki farklı belediyelerine ait içeriklere Online Emlak İşlemleri linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

‎Aydıncık Belediyesi Vergi Muafiyeti

‎Aydıncık Belediyesi sınırlarındaki eviniz brüt olarak 200 metrekareyi geçmiyorsa ve tek bir tane eviniz varsa emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. İşsizlik durumunuzu veya gelirinizin olmadığını belgelediğinizde de emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. Bunların yanında sadece emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı olanlar da emlak vergisi ödemezler.

‎Aydıncık Belediyesine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması gerekiyor. Daha önce ödememeniz gereken emlak vergileri ödediyseniz dilekçe sonrasında geriye dönük vergi iadesi talebinde de bulunabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın