Yozgat Aydıncık E-İmar uygulaması ile Aydıncık Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imara yeni açılacak yerlerle birlikte Aydıncık ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

  Aydıncık E-İmar Durumu Sorgulama

  Aydıncık E-İmar Sorgulama

  Aydıncık E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Aydıncık E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

  Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

  Aydıncık Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Aydıncık Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

  Diğer Yozgat ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Yozgat ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  Aydıncık E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

  Harita üzerinden Aydıncık ilçesindeki Baştürk, Danlıdağ, Merkez, Yeni, Yenicemahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

  1/1000 ölçekli Aydıncık e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Aydıncık Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

  Aydıncık Belediyesi İmara Yeni Açılan Yerler ve Askı Listeleri

  Aydıncık Belediyesi imar planlarında yapılan değişiklikle birlikte imar izni verilen veya imara yeni açılacak yerleri Aydıncık Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

  Paylaş.