Başyayla E-İmar Durumu Sorgulama 2024

Karaman Başyayla E-İmar uygulaması ile Başyayla Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imara yeni açılacak yerlerle birlikte Başyayla ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Başyayla E-İmar Durumu Sorgulama

Başyayla E-İmar Sorgulama

Başyayla E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Başyayla E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Başyayla Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Başyayla Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Karaman ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Karaman ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Başyayla E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Başyayla ilçesindeki Başköy Mahallesi, Göztepe Mahallesi, Kirazlıyayla Mahallesi, Şirindere Mahallesi, Yenimahalle mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Başyayla e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Başyayla Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Başyayla Belediyesi İmara Yeni Açılan Yerler ve Askı Listeleri

Başyayla Belediyesi imar planlarında yapılan değişiklikle birlikte imar izni verilen veya imara yeni açılacak yerleri Başyayla Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın