Şanlıurfa E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Şanlıurfa E-İmar uygulaması ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Şanlıurfa şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Şanlıurfa E-İmar Durumu Sorgulama

Şanlıurfa E-İmar Sorgulama

Şanlıurfa E-İmar sorgulama uygulamasında ilçe, mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Aşağıdaki listeden ilgili Şanlıurfa ilçesini seçerek sorgulama sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Şanlıurfa İlçesi
Akçakale E-İmar Uygulaması
Birecik E-İmar Uygulaması
Bozova E-İmar Uygulaması
Ceylanpınar E-İmar Uygulaması
Eyyübiye E-İmar Uygulaması
Halfeti E-İmar Uygulaması
Haliliye E-İmar Uygulaması
Harran E-İmar Uygulaması
Hilvan E-İmar Uygulaması
Karaköprü E-İmar Uygulaması
Siverek E-İmar Uygulaması
Suruç E-İmar Uygulaması
Viranşehir E-İmar Uygulaması

Şanlıurfa şehrindeki gayrimenkule ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Şanlıurfa E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine bağlı Akçakale, Birecik, Bozova, Ceylanpınar, Eyyübiye, Halfeti, Haliliye, Harran, Hilvan, Karaköprü, Siverek, Suruç, Viranşehir belediyelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. 1/1000 ölçekli imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın