Van Bahçesaray Belediyesi Emlak Vergisi sorgulama ve online borç ödeme işlemlerinizi kredi kartı veya internet bankacılığı ile ödeyebilirsiniz. Bunun yanında adınıza ait bütün borçlarınızı da (Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV) vb.) görüntüleyebilirsiniz.

  Bahçesaray Belediyesi kapsamında bulunan bütün gayrimenkullerinize ait vergi tutarlarınızı ve gecikmede bulunan borçlarınızı öğrenebilir ve Bahçesaray Belediyesi Online İşlemler bölümünden ödeme yapabilirsiniz.

  Bahçesaray Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme Dönemleri

  Van Bahçesaray Belediyesine bağlı gayrimenkulleriniz için tahakkuk eden vergi borcu her yıl 2 eşit taksitte ödenir. Bahçesaray Belediyesi Emlak vergisi son ödeme tarihleri şu şekildedir:

  Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
  1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mayıs 202431 Mayıs 2024
  2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202430 Kasım 2024

  Önemli Uyarı

  Emlak vergisi borcunu son ödeme tarihinde ödemezseniz gecikmeye giren her bir ay için %2 Gecikme Faizi eklenir.

  Bahçesaray Belediyesi Emlak Vergisi Sorgulama ve Ödeme

  Van Bahçesaray Belediyesine ödemeniz gereken vergileri Bahçesaray Belediyesindeki ödeme noktalarına veya Bahçesaray Online Belediye sistemi (E-Belediye) üzerinden internet bankacılığı, kredi kartı veya banka kartı seçenekleriyle Bahçesaray Belediyesine ödeme yapabilirsiniz.

  Bahçesaray Belediyesi Online İşlemler Menüsü

  Bahçesaray Belediyesi Online Hizmetler sayfasında T.C. Kimlik numaranız veya Bahçesaray Belediyesindeki sicil numaranız ile üyelik oluşturarak giriş yapmanız gerekiyor.

  Kimlik doğrulama işlemi ardından vergi borçlarınızı görebilir, belediyenin anlaşması varsa kredi kartı veya banka kartı ile ödemenizi online olarak yapabilirsiniz.

  Bahçesaray Belediyesi Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.

  Bahçesaray Belediyesi E-Devlet Sayfası Vergi İşlemleri

  Bahçesaray Belediyesi E-Devlet sistemi bağlantısı ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/van-belediyeleri linkine tıklayarak Bahçesaray Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  İnternet Bankacılığı, Mobil Uygulama ile Ödeme

  Bahçesaray Belediyesi Emlak Vergisi borcunu ödemek için hesabınız bulunan bankaların internet şubeleri ve mobil uygulamaları üzerinden Vergi Ödemeleri>>Emlak Vergisi seçimi yaparak ödeme yapmayı deneyebilirsiniz. Bahçesaray Belediyesinin bankanız ile anlaşması varsa kolaylıkla ödeyebilir, bankanızın kampanyalarına göre emlak vergisi ödemenizi taksitlendirebilirsiniz.

  Yukarıdaki yöntemlerle Emlak vergi borcunuzu ödeyemediyseniz geriye kalan iki seçenek Bahçesaray Belediyelerinin ödeme noktalarına uğramak veya Bahçesaray tahsilat birimine telefonla ulaşarak banka hesap numarası ile EFT/Havale yoluyla Bahçesaray Belediyesi emlak vergisi ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

  Emlak vergisi gayrimenkulünüzün Bahçesaray Belediyesindeki güncel değerine göre hesaplanır. Van ilindeki farklı belediyelerine ait içeriklere Online Emlak İşlemleri linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Bahçesaray Belediyesi Vergi Muafiyeti

  Bahçesaray Belediyesi sınırlarındaki eviniz brüt olarak 200 metrekareyi geçmiyorsa ve tek bir tane eviniz varsa emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. İşsizlik durumunuzu veya gelirinizin olmadığını belgelediğinizde de emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. Bunların yanında sadece emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı olanlar da emlak vergisi ödemezler.

  Bahçesaray Belediyesine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması gerekiyor. Daha önce ödememeniz gereken emlak vergileri ödediyseniz dilekçe sonrasında geriye dönük vergi iadesi talebinde de bulunabilirsiniz.

  Paylaş.