Balıkesir ve İlçe Belediyeleri Emlak Vergisi Sorgulama, Ödeme

Balıkesir Merkez veya ilçeleri Emlak Vergisi Borcu Sorgulama, Ödeme İşlemleri Balıkesir ili içerisinde bulunan taşınmazlarınızın (arsa, konut) Emlak vergisi, Çevre Temizlik Vergisi gibi işlemleri Balıkesir belediyesi veya Balıkesir ilçe belediyesinin yetkisi dahilinde bulunmaktadır.

Balıkesir İli Genelinde İnternetten Yapılabilen İşlemler Balıkesir merkez belediye veya  Altıeylül, Ayvalık, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Gönen, Havran, İvrindi, Karesi, Kepsut, Manyas, Marmara, Savaştepe, Sındırgı, Susurluk belediyesi e-belediyecilik sistemi kurmuş ise Çevre temizlik vergisi ödemeleri, su fatura borcu sorgulama ve ödemeleri, arsa rayiç/metrekare bedel sorgulamaları gibi pek çok işlemi aşağıdaki bağlantılara tıkladığınızda ilgili E-belediye sayfalarında yapabilirsiniz.

Balıkesir Merkez veya Balıkesir ilçe belediyelerinin internet siteleri aracılığı ile Balıkesir Merkez E-Belediye veya Balıkesir ilçe belediyelerinin sınırları içerisinde bulunan bütün taşınmazlarınız ile ilgili (ev, arsa) işlemleri sadece T.C. Kimlik numaranızla yapılabiliyor.

Balıkesir Merkez ve Balıkesir İlçe Belediyeleri Listesi Aşağıdaki Gibidir : Eğer link kısmı boş ise belediyenin E-belediye sistemine sahip olmadığı anlamına gelmektedir.

Emlak Vergisi Tahakkukları belediyeler tarafından 2 taksit şeklinde tahsil edilmektedir. İl Taksit Ödeme tarihleri 1 Mart ile 31 Mayıs arasında, 2. Taksit Ödemeleri ise 1 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında yapılıyor.
Balıkesir ve ilçe belediyeleri E-Belediyecilik hakkındaki düşüncelerinizi, Sorularınızı aşağıdaki Yorum bölümünden bizimle paylaşabilir, Balıkesir ili ilgili bilgiler konusunda kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla