Bursa ve İlçe Belediyeleri Emlak Vergisi Sorgulama, Ödeme

Bursa Merkez veya ilçeleri Emlak Vergisi Borcu Sorgulama, Ödeme İşlemleri Bursa ili içerisinde bulunan taşınmazlarınızın (arsa, konut) Emlak vergisi, Çevre Temizlik Vergisi gibi işlemleri Bursa belediyesi veya Bursa ilçe belediyesinin yetkisi dahilinde bulunmaktadır.

Bursa İli Genelinde İnternetten Yapılabilen İşlemler Bursa merkez belediye veya  Osmangazi, Nilüfer, Büyükorhan, Yıldırım, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Orhaneli, Orhangazi, Yenişehir belediyesi e-belediyecilik sistemi kurmuş ise Çevre temizlik vergisi ödemeleri, su fatura borcu sorgulama ve ödemeleri, arsa rayiç/metrekare bedel sorgulamaları gibi pek çok işlemi aşağıdaki bağlantılara tıkladığınızda ilgili E-belediye sayfalarında yapabilirsiniz.

Bursa Merkez veya Bursa ilçe belediyelerinin internet siteleri aracılığı ile Bursa Merkez E-Belediye veya Bursa ilçe belediyelerinin sınırları içerisinde bulunan bütün taşınmazlarınız ile ilgili (ev, arsa) işlemleri sadece T.C. Kimlik numaranızla yapılabiliyor.

Bursa Merkez ve Bursa İlçe Belediyeleri Listesi Aşağıdaki Gibidir : Eğer link kısmı boş ise belediyenin E-belediye sistemine sahip olmadığı anlamına gelmektedir.

Emlak Vergisi Tahakkukları belediyeler tarafından 2 taksit şeklinde tahsil edilmektedir. İlk Taksit Ödeme tarihleri 1 Mart ile 31 Mayıs arasında, 2. Taksit Ödemeleri ise 1 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında yapılıyor.
Bursa ve ilçe belediyeleri E-Belediyecilik hakkındaki düşüncelerinizi, Sorularınızı aşağıdaki Yorum bölümünden bizimle paylaşabilir ve sormak istediğiniz sorularınızı sorabilirsiniz.Bursa ili ilgili bilgiler konusunda kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla