Bursa Mustafakemalpaşa Belediyesi 2024 Emlak Vergisi sorgulama ve online borç ödeme işlemlerinizi kredi kartı veya internet bankacılığı ile ödeyebilirsiniz. Bunun yanında adınıza ait bütün borçlarınızı da (Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV) vb.) görüntüleyebilirsiniz.

  Mustafakemalpaşa Belediyesi kapsamında bulunan bütün gayrimenkullerinize ait vergi tutarlarınızı ve gecikmede bulunan borçlarınızı öğrenebilir ve Mustafakemalpaşa Belediyesi Online İşlemler bölümünden ödeme yapabilirsiniz.

  Mustafakemalpaşa Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme Dönemleri

  Bursa Mustafakemalpaşa Belediyesine bağlı gayrimenkulleriniz için tahakkuk eden vergi borcu her yıl 2 eşit taksitte ödenir. Mustafakemalpaşa Belediyesi Emlak vergisi son ödeme tarihleri şu şekildedir:

  Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
  1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mayıs 202431 Mayıs 2024
  2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202430 Kasım 2024

  Önemli Uyarı

  Emlak vergisi borcunu son ödeme tarihinde ödemezseniz gecikmeye giren her bir ay için %2 Gecikme Faizi eklenir.

  Mustafakemalpaşa Belediyesi Emlak Vergisi Sorgulama ve Ödeme

  Bursa Mustafakemalpaşa Belediyesine ödemeniz gereken vergileri Mustafakemalpaşa Belediyesindeki ödeme noktalarına veya Mustafakemalpaşa Online Belediye sistemi (E-Belediye) üzerinden internet bankacılığı, kredi kartı veya banka kartı seçenekleriyle Mustafakemalpaşa Belediyesine ödeme yapabilirsiniz.

  Mustafakemalpaşa Belediyesi Online İşlemler Menüsü

  Mustafakemalpaşa Belediyesi Online Hizmetler sayfasında T.C. Kimlik numaranız veya Mustafakemalpaşa Belediyesindeki sicil numaranız ile üyelik oluşturarak giriş yapmanız gerekiyor.

  Kimlik doğrulama işlemi ardından vergi borçlarınızı görebilir, belediyenin anlaşması varsa kredi kartı veya banka kartı ile ödemenizi online olarak yapabilirsiniz.

  Mustafakemalpaşa Belediyesi Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.

  Mustafakemalpaşa Belediyesi E-Devlet Sayfası Vergi İşlemleri

  Mustafakemalpaşa Belediyesi E-Devlet sistemi bağlantısı ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/bursa-belediyeleri linkine tıklayarak Mustafakemalpaşa Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  İnternet Bankacılığı, Mobil Uygulama ile Ödeme

  Mustafakemalpaşa Belediyesi Emlak Vergisi borcunu ödemek için hesabınız bulunan bankaların internet şubeleri ve mobil uygulamaları üzerinden Vergi Ödemeleri>>Emlak Vergisi seçimi yaparak ödeme yapmayı deneyebilirsiniz. Mustafakemalpaşa Belediyesinin bankanız ile anlaşması varsa kolaylıkla ödeyebilir, bankanızın kampanyalarına göre emlak vergisi ödemenizi taksitlendirebilirsiniz.

  Yukarıdaki yöntemlerle Emlak vergi borcunuzu ödeyemediyseniz geriye kalan iki seçenek Mustafakemalpaşa Belediyelerinin ödeme noktalarına uğramak veya Mustafakemalpaşa tahsilat birimine telefonla ulaşarak banka hesap numarası ile EFT/Havale yoluyla Mustafakemalpaşa Belediyesi emlak vergisi ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

  Emlak vergisi gayrimenkulünüzün Mustafakemalpaşa Belediyesindeki güncel değerine göre hesaplanır. Bursa ilindeki farklı belediyelerine ait içeriklere Online Emlak İşlemleri linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Mustafakemalpaşa Belediyesi Vergi Muafiyeti

  Mustafakemalpaşa Belediyesi sınırlarındaki eviniz brüt olarak 200 metrekareyi geçmiyorsa ve tek bir tane eviniz varsa emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. İşsizlik durumunuzu veya gelirinizin olmadığını belgelediğinizde de emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. Bunların yanında sadece emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı olanlar da emlak vergisi ödemezler.

  Mustafakemalpaşa Belediyesine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması gerekiyor. Daha önce ödememeniz gereken emlak vergileri ödediyseniz dilekçe sonrasında geriye dönük vergi iadesi talebinde de bulunabilirsiniz.

  Paylaş.