Bursa E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Bursa E-İmar uygulaması ile Bursa Büyükşehir Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Bursa şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Bursa E-İmar Durumu Sorgulama

Bursa E-İmar Sorgulama

Bursa E-İmar sorgulama uygulamasında ilçe, mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Aşağıdaki listeden ilgili Bursa ilçesini seçerek sorgulama sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Bursa İlçesi
Osmangazi E-İmar Uygulaması
Nilüfer E-İmar Uygulaması
Büyükorhan E-İmar Uygulaması
Yıldırım E-İmar Uygulaması
Gemlik E-İmar Uygulaması
Gürsu E-İmar Uygulaması
Harmancık E-İmar Uygulaması
İnegöl E-İmar Uygulaması
İznik E-İmar Uygulaması
Karacabey E-İmar Uygulaması
Keles E-İmar Uygulaması
Kestel E-İmar Uygulaması
Mudanya E-İmar Uygulaması
Mustafakemalpaşa E-İmar Uygulaması
Orhaneli E-İmar Uygulaması
Orhangazi E-İmar Uygulaması
Yenişehir E-İmar Uygulaması

Bursa şehrindeki gayrimenkule ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Bursa E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı Osmangazi, Nilüfer, Büyükorhan, Yıldırım, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Orhaneli, Orhangazi, Yenişehir belediyelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. 1/1000 ölçekli imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Bursa Büyükşehir Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Bursa Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın