Eskişehir E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Eskişehir E-İmar uygulaması ile Eskişehir Büyükşehir Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Eskişehir şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Eskişehir E-İmar Durumu Sorgulama

Eskişehir E-İmar Sorgulama

Eskişehir E-İmar sorgulama uygulamasında ilçe, mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Aşağıdaki listeden ilgili Eskişehir ilçesini seçerek sorgulama sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Eskişehir İlçesi
Alpu E-İmar Uygulaması
Beylikova E-İmar Uygulaması
Çifteler E-İmar Uygulaması
Günyüzü E-İmar Uygulaması
Han E-İmar Uygulaması
İnönü E-İmar Uygulaması
Mahmudiye E-İmar Uygulaması
Mihalgazi E-İmar Uygulaması
Mihalıççık E-İmar Uygulaması
Odunpazarı E-İmar Uygulaması
Sarıcakaya E-İmar Uygulaması
Seyitgazi E-İmar Uygulaması
Sivrihisar E-İmar Uygulaması
Tepebaşı E-İmar Uygulaması

Eskişehir şehrindeki gayrimenkule ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Eskişehir E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Eskişehir Büyükşehir Belediyesine bağlı Alpu, Beylikova, Çifteler, Günyüzü, Han, İnönü, Mahmudiye, Mihalgazi, Mihalıççık, Odunpazarı, Sarıcakaya, Seyitgazi, Sivrihisar, Tepebaşı belediyelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. 1/1000 ölçekli imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Eskişehir Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın