Diyarbakır ve İlçe Belediyeleri Emlak Vergisi Sorgulama, Ödeme

Diyarbakır Merkez veya ilçeleri Emlak Vergisi Borcu Sorgulama, Ödeme İşlemleri Diyarbakır ili içerisinde bulunan taşınmazlarınızın (arsa, konut) Emlak vergisi, Çevre Temizlik Vergisi gibi işlemleri Diyarbakır belediyesi veya Diyarbakır ilçe belediyesinin yetkisi dahilinde bulunmaktadır.

Diyarbakır İli Genelinde İnternetten Yapılabilen İşlemler Diyarbakır merkez belediye veya  Bağlar, Bismil, Çermik, Çınar, Çüngüş, Dicle, Eğil, Ergani, Hani, Hazro, Kayapınar, Kocaköy, Kulp, Lice, Silvan, Sur, Yenişehir belediyesi e-belediyecilik sistemi kurmuş ise Çevre temizlik vergisi ödemeleri, su fatura borcu sorgulama ve ödemeleri, arsa rayiç/metrekare bedel sorgulamaları gibi pek çok işlemi aşağıdaki bağlantılara tıkladığınızda ilgili E-belediye sayfalarında yapabilirsiniz.

Diyarbakır Büyükşehir veya ilçe belediyelerinin internet siteleri aracılığı ile Diyarbakır Merkez E-Belediye veya Diyarbakır ilçe belediyelerinin sınırları içerisinde bulunan bütün taşınmazlarınız ile ilgili (ev, arsa) işlemleri sadece T.C. Kimlik numaranızla yapılabiliyor.

Diyarbakır Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri Listesi Aşağıdaki Gibidir :

Emlak Vergisi Tahakkukları belediyeler tarafından 2 taksit şeklinde tahsil edilmektedir. İlk Taksit Ödeme tarihleri 1 Mart ile 31 Mayıs arasında, 2. Taksit Ödemeleri ise 1 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında yapılıyor.
Diyarbakır ve ilçe belediyeleri E-Belediyecilik hakkındaki düşüncelerinizi, Sorularınızı aşağıdaki Yorum bölümünden bizimle paylaşabilir,

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla