Edirne ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Edirne Belediyesi E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Edirne il sınırı içerisinde bulunan ve her türlü yapı izni, denetimi Edirne belediyesi veya bağlı ilçe belediyelerinin tasarrufunda olan arsa, tarla ve arazilerin imara açık olup olmadığı, imara açıksa ne şekilde değerlendirilebileceğini gösteren imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Edirne Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Edirne E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Edirne ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Edirne ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Edirne İmar Durumu, Planında Neler Görünür? Edirne merkez belediye veya  Enez, Havsa, İpsala, Keşan, Lalapaşa, Meriç, Süloğlu, Uzunköprü belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Edirne ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Edirne belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Edirne SORGULA SORGULA
Enez SORGULA SORGULA
Havsa SORGULA SORGULA
İpsala SORGULA SORGULA
Keşan SORGULA SORGULA
Lalapaşa SORGULA SORGULA
Meriç SORGULA SORGULA
Süloğlu SORGULA SORGULA
Uzunköprü SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Edirne ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Edirne ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak HavsaBelediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla