Erzurum ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Erzurum Belediyesi E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Erzurum il sınırı içerisinde bulunan ve her türlü yapı izni, denetimi Erzurum belediyesi veya bağlı ilçe belediyelerinin tasarrufunda olan arsa, tarla ve arazilerin imara açık olup olmadığı, imara açıksa ne şekilde değerlendirilebileceğini gösteren imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Erzurum Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Erzurum E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Erzurum ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Erzurum ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Erzurum İmar Durumu, Planında Neler Görünür? Erzurum merkez belediye veya  Aşkale, Aziziye, Çat, Hınıs, Horasan, İspir, Karaçoban, Karayazı, Köprüköy, Narman, Oltu, Olur, Palandöken, Pasinler, Pazaryolu, Şenkaya, Tekman, Tortum, Uzundere, Yakutiye belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Erzurum ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Erzurum belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Erzurum SORGULA SORGULA
Aşkale SORGULA SORGULA
Aziziye SORGULA SORGULA
Çat SORGULA SORGULA
Hınıs SORGULA SORGULA
Horasan SORGULA SORGULA
İspir SORGULA SORGULA
Karaçoban SORGULA SORGULA
Karayazı SORGULA SORGULA
Köprüköy SORGULA SORGULA
Narman SORGULA SORGULA
Oltu SORGULA SORGULA
Olur SORGULA SORGULA
Palandöken SORGULA SORGULA
Pasinler SORGULA SORGULA
Pazaryolu SORGULA SORGULA
Şenkaya SORGULA SORGULA
Tekman SORGULA SORGULA
Tortum SORGULA SORGULA
Uzundere SORGULA SORGULA
Yakutiye SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Erzurum ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Erzurum ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Uzundere Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla