Gülşehir E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Nevşehir Gülşehir E-İmar uygulaması ile Gülşehir Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Gülşehir ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Gülşehir E-İmar Durumu Sorgulama

Gülşehir E-İmar Sorgulama

Gülşehir E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Gülşehir E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Gülşehir Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Gülşehir Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Nevşehir ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Nevşehir ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Gülşehir E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Gülşehir ilçesindeki Açıksaray, Cumhuriyet, Çalışanlar, Çayır, Erol Ünlüsoy, Fatih, Karacaşar, Karavezir, Oruçreis, Tuzköyü mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Gülşehir e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Gülşehir Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Gülşehir Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Gülşehir Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Gülşehir Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın