Uşak Eşme E-İmar uygulaması ile Eşme Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imara yeni açılacak yerlerle birlikte Eşme ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

  Eşme E-İmar Durumu Sorgulama

  Eşme E-İmar Sorgulama

  Eşme E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Eşme E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

  Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

  Eşme Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Eşme Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

  Diğer Uşak ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Uşak ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  Eşme E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

  Harita üzerinden Eşme ilçesindeki Cumhuriyet, Elvanlar, Hürriyet, İstasyon, İstiklal, Kemer, Şehitalibey, Üçeylül, Yıldırımlar mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

  1/1000 ölçekli Eşme e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Eşme Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

  Eşme Belediyesi İmara Yeni Açılan Yerler ve Askı Listeleri

  Eşme Belediyesi imar planlarında yapılan değişiklikle birlikte imar izni verilen veya imara yeni açılacak yerleri Eşme Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

  Paylaş.