Iğdır İli ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Iğdır E-imar sistemi üzerinden imar durumu, planı nasıl sorgulanıyor? Iğdır ili merkez belediyesi sınırları içerisinde olan veya Iğdır ilçeleri ; Aralık, Karakoyunlu, Tuzluca belediye sınırlarında olan arsaların imarlı veya imarsız olup olmadığını, imar durumu sorgulama ve harita üzerinde imar planını internet üzerinden görüntüleme işlemleri için mutlaka bu belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Iğdır Belediyesi Resmi web sitesi veya ilçe belediyeleri web sitelerinde E-Belediyecilik sistemi aktif durumda ise burada yer  alan E-İmar kısmına giriş yaparak imar planlarını ve harita üzerinde ada/parsel sorgularını gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Iğdır Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Iğdır E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Iğdır ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Iğdır ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Iğdır ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan il ve ilçe belediyelerin imar sisteminin doğrudan bağlantı linkini aşağıda paylaşacağız. Ancak imar durumunu sorgulamak istediğiniz belediye henüz e-imar sistemine geçmemiş ise Iğdır ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örneğin Karakoyunlu Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

E-İmar Rayiç Bedel
Iğdır SORGULA SORGULA
Aralık Belediyesi SORGULA SORGULA
Karakoyunlu Belediyesi SORGULA SORGULA
Tuzluca Belediyesi SORGULA SORGULA

İmar Durumu sorgulayabileceğiniz Iğdır genelindeki ilçe belediyelerine ait linkler yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla