Iğdır E-İmar Durumu Sorgulama 2024

Iğdır E-İmar uygulaması ile Iğdır Belediyesi merkez imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imara yeni açılacak yerlerle birlikte Iğdır şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Iğdır E-İmar Durumu Sorgulama

Iğdır E-İmar Sorgulama

Iğdır E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Iğdır Merkez E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Iğdır Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Iğdır Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Iğdır merkez dışındaki diğer ilçeler için e-İmar durumu sorgulamak isterseniz Iğdır ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Iğdır E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Iğdır merkeze bağlı 14 Kasım, Ali Kamerli, Atatürk, Bağlar, Bahçelievler, Cumhuriyet, Emek, Faruktoka, Hakveyis, Karaağaç, Karabağ, Konaklı, Mehmet Akif Ersoy, Namık Kemal, Özgür, Özvatan, Pir Sultan Abdal, Said Nursi, Söğütlü, Topçular, Turgut Özal, Yeni, Yunus Emre mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Iğdır e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Iğdır Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Iğdır Belediyesi İmara Yeni Açılan Yerler ve Askı Listeleri

Iğdır Belediyesi imar planlarında yapılan değişiklikle birlikte imar izni verilen veya imara yeni açılacak yerleri Iğdır Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın