Kahramanmaraş Belediyeleri Emlak Vergisi sorgulama ve online borç ödeme işlemlerinizi kredi kartı veya internet bankacılığı ile ödeyebilirsiniz. Bunun yanında adınıza ait bütün borçlarınızı da (Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV) vb.) görüntüleyebilirsiniz.

  Kahramanmaraş il sınırları içinde olan bütün gayrimenkullerinize ait vergi tutarlarınızı ve gecikmede bulunan borçlarınızı öğrenebilir ve Kahramanmaraş Belediyelerine ait Online İşlemler bölümünden ödeme yapabilirsiniz.

  Kahramanmaraş Emlak Vergisi Ödeme Dönemleri

  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri Afşin, Andırın, Çağlayancerit, Dulkadiroğlu, Ekinözü, Elbistan, Göksun, Nurhak, Onikişubat, Pazarcık, Türkoğlu Belediyeleri Emlak vergisi her yıl 2 eşit taksitte ödenir. Kahramanmaraş geneli emlak vergisi son ödeme tarihleri şu şekildedir:

  Kahramanmaraş Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
  1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mayıs 202431 Mayıs 2024
  2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202430 Kasım 2024

  Önemli Uyarı

  Emlak vergisi borcunu son ödeme tarihinde ödemezseniz gecikmeye giren her bir ay için %2 Gecikme Faizi eklenir.

  Kahramanmaraş Belediyeleri Emlak Vergisi Borç Sorgulama ve Ödeme

  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sınırları ( Afşin, Andırın, Çağlayancerit, Dulkadiroğlu, Ekinözü, Elbistan, Göksun, Nurhak, Onikişubat, Pazarcık, Türkoğlu) içerisindeki mülk sahipleri her yıl 2 taksit olarak Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisini ilçe belediyeleri veznelerine veya internet üzerinden Kahramanmaraş Belediyeleri online işlemler menüsü üzerinden ödemek zorundadır. İnternet üzerinden online olarak 2 Şekilde Kahramanmaraş Belediyeleri Emlak Vergisi borcu sorgulayabilir ve ödeyebilirsiniz.

  Kahramanmaraş Belediyeleri Online İşlemler Menüsü

  Kahramanmaraş Belediyeleri Online Hizmetler sayfasında T.C. Kimlik numaranız veya İlgili Kahramanmaraş Belediyesindeki sicil numaranız ile üyelik oluşturarak giriş yapmanız gerekiyor.

  Kimlik doğrulama işlemi ardından vergi borçlarınızı görebilir, belediyenin anlaşması varsa kredi kartı veya banka kartı ile ödemenizi online olarak yapabilirsiniz. Kahramanmaraş Belediyeleri Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.

  İlgili sayfada Kahramanmaraş Belediyeleri emlak vergisi sorgulama, rayiç bedel sorgulama ve e-imar durumu sorgulama içeriklerine de ulaşabilirsiniz.

  Kahramanmaraş Belediyesi E-Devlet Sayfası Vergi İşlemleri

  Kahramanmaraş Belediyeleri Emlak Vergisi işlemleri için E-Devlet entegrasyonu ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/kahramanmaras-belediyeleri linkine tıklayarak istediğiniz Kahramanmaraş Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Kahramanmaraş Belediyesi Vergi Muafiyeti

  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sınırlarındaki eviniz brüt olarak 200 metrekareyi geçmiyorsa ve tek bir tane eviniz varsa emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. İşsizlik durumunuzu veya gelirinizin olmadığını belgelediğinizde de emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. Bunların yanında sadece emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı olanlar da emlak vergisi ödemezler.

  İlgili Kahramanmaraş Belediyelerine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması gerekiyor. Daha önce ödememeniz gereken emlak vergileri ödediyseniz dilekçe sonrasında geriye dönük vergi iadesi talebinde de bulunabilirsiniz.

  Paylaş.