Kahramanmaraş E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Kahramanmaraş E-İmar uygulaması ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Kahramanmaraş şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Kahramanmaraş E-İmar Durumu Sorgulama

Kahramanmaraş E-İmar Sorgulama

Kahramanmaraş E-İmar sorgulama uygulamasında ilçe, mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Aşağıdaki listeden ilgili Kahramanmaraş ilçesini seçerek sorgulama sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Kahramanmaraş İlçesi
Afşin E-İmar Uygulaması
Andırın E-İmar Uygulaması
Çağlayancerit E-İmar Uygulaması
Dulkadiroğlu E-İmar Uygulaması
Ekinözü E-İmar Uygulaması
Elbistan E-İmar Uygulaması
Göksun E-İmar Uygulaması
Nurhak E-İmar Uygulaması
Onikişubat E-İmar Uygulaması
Pazarcık E-İmar Uygulaması
Türkoğlu E-İmar Uygulaması

Kahramanmaraş şehrindeki gayrimenkule ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Kahramanmaraş E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine bağlı Afşin, Andırın, Çağlayancerit, Dulkadiroğlu, Ekinözü, Elbistan, Göksun, Nurhak, Onikişubat, Pazarcık, Türkoğlu belediyelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. 1/1000 ölçekli imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın