Türkoğlu E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Kahramanmaraş Türkoğlu E-İmar uygulaması ile Türkoğlu Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Türkoğlu ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Türkoğlu E-İmar Durumu Sorgulama

Türkoğlu E-İmar Sorgulama

Türkoğlu E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Türkoğlu E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Türkoğlu Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Türkoğlu Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Kahramanmaraş ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Kahramanmaraş ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Türkoğlu E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Türkoğlu ilçesindeki Akçalı, Avşarlı, Aydınkavak, Bayramgazi, Beyoğlu, Ceceli, Cennetpınarı, Cumhuriyet, Çakallıçullu, Çakallıhasanağa, Çakıroğlu, Çobantepe, Dedeler, Doluca, Fatih, Gaziler, Gaziosmanpaşa, Güllühüyük, Hacıbebek, Hopurlu, İmalı, İstasyon, Kadıoğluçiftliği, Kaledibi, Kelibişler, Kılılı, Kırmakaya, Kızıleniş, Kumçatı, Kuyumcular, Küçükimalı, Minehüyük, Önsenhopuru, Özbek, Pınarhüyük, Şekeroba, Tahtalıdedeler, Uzunsöğüt, Yavuzlar, Yeniköy, Yenipınar, Yeşilyöre, Yeşilyurt, Yolderesi mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Türkoğlu e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Türkoğlu Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Türkoğlu Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Türkoğlu Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Türkoğlu Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın