Tekirdağ E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Tekirdağ E-İmar uygulaması ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Tekirdağ şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Tekirdağ E-İmar Durumu Sorgulama

Tekirdağ E-İmar Sorgulama

Tekirdağ E-İmar sorgulama uygulamasında ilçe, mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Aşağıdaki listeden ilgili Tekirdağ ilçesini seçerek sorgulama sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Tekirdağ İlçesi
Çerkezköy E-İmar Uygulaması
Çorlu E-İmar Uygulaması
Ergene E-İmar Uygulaması
Hayrabolu E-İmar Uygulaması
Kapaklı E-İmar Uygulaması
Malkara E-İmar Uygulaması
Marmaraereğlisi E-İmar Uygulaması
Muratlı E-İmar Uygulaması
Saray E-İmar Uygulaması
Süleymanpaşa E-İmar Uygulaması
Şarköy E-İmar Uygulaması

Tekirdağ şehrindeki gayrimenkule ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Tekirdağ E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine bağlı Çerkezköy, Çorlu, Ergene, Hayrabolu, Kapaklı, Malkara, Marmaraereğlisi, Muratlı, Saray, Süleymanpaşa, Şarköy belediyelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. 1/1000 ölçekli imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın