Marmara Ereğlisi E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Tekirdağ Marmara Ereğlisi E-İmar uygulaması ile Marmara Ereğlisi Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Marmara Ereğlisi ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Marmara Ereğlisi E-İmar Durumu Sorgulama

Marmara Ereğlisi E-İmar Sorgulama

Marmara Ereğlisi E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Marmara Ereğlisi E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Marmara Ereğlisi Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Marmara Ereğlisi Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Tekirdağ ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Tekirdağ ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Marmara Ereğlisi E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Marmara Ereğlisi ilçesindeki Bahçelievler, Cedit Ali Paşa, Çeşmeli, Dereağzı, Kamaradere, Mustafa Kemal Paşa, Sultanköy, Türkmenli, Yakuplu, Yeniçiftlik mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Marmara Ereğlisi e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Marmara Ereğlisi Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Marmara Ereğlisi Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Marmara Ereğlisi Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Marmara Ereğlisi Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın